Početna > Vesti>

Docent Filozofskog fakulteta Vladimir Barović uručio priznanje na tv festivalu „Golden Beggar“ u Slovačkoj

U slovačkom gradu Košice od 18. do 21. juna održan je jubilarni 20. Međunarodni festival lokalnih televizija „Golden Beggar“, koji se ubraja u najprestižnije evropske televizijske festivale, na kom je učestvovalo više stotina uglednih novinara i filmskih radnika iz Evrope i Sjedinjenih država. Nagradu „Golden Beggar“ za najbolji film prikazan na televizijskom programu osvojio je poljski film „Sower“ režisera Jeržija Kalina, dok je nagradu za najbolju produkciju dobio španski film „La parada“ režisera Lina Varela Cervina. Nagradu Udruženja novinara Srbije „Zora“ dobio je film „Goran“ režisera Roberta Santaguida, a to priznanje je na završnoj svečanosti uručio doc. dr Vladimir Barović u ime delegacije iz Srbije. Na festivalu je održano nekoliko zanimljivih panela na kojima se diskutovalo o aktuelnim temama u svetu medija. Na panelu „Ekstremizam i uloga medija“ koji je vodio poznati američki novinar Ed Baumajster naglašen je značaj medija u izveštavanju o raznim oblicima ekstremizma koji pogađaju čitavu planetu, od terorizma do demonstracija i socijalnih nemira. Na panelu su govorili Teodor Sedwick ambasador Sjedinjenih država u Slovačkoj, Aleksander Ben-Zvi ambasador Izraela u Slovačkoj, Georgij Mesežnikov jedan od najpoznatijih slovačkih političkih analitičara-komentatora i dr Vladimir Barović, docent na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, na Odseku za medijske studije. Panelu koji je bio najposećeniji na festivalu  prisustvovao je i amabasador Republike Srbije u Slovačkoj Šani Demraku, kao i počasni konzul Srbije u Slovačkoj gospođa Eva Dekanovska. Delegaciji iz Srbije koju su činili novinari, filmski stvaraoci, muzičari i umetnici, predvodila je gospođa Stela Jovanović počasni konzul Slovačke u Srbiji, a po oceni organizatora filmovi iz naše zemlje su imali zapaženo mesto na festivalu i povoljno su ocenjeni od publike.  Festival „Golden Beggar“ u Košicama po kvalitetu prikazanih filmova i broju učesnika pokazao je da zaslužuje atribut jednog od najboljih evropskih televizijskih festivala kao i jedne od najprestižnijih manifestacija u oblasti u kulture. Grad Košice je prošle godine bio evropska prestonica kulture a festival „Golden Beggar“ u značajnoj meri je doprineo da taj drugi po veličini grad u Slovačkoj ponese to prestižno priznanje i da se u njemu orgаnizuje niz pratećih manifestacija, projekata i programa iz oblasti kulture.