Početna > Vesti>

Filozofski fakultet na Festivalu nauke sa 6 radionica 10. i 11. maja 2014.

Univerzitet u Novom Sadu organizuje šesti Festival nauke 10. i 11. maja 2014. godine. U centralnom kampusu Univerziteta u Novom Sadu i zgradi Rektorata, u realizaciji ovogodišnjeg zanimljivog programa učestvovaće 30 institucija. Skoro 40 različitih naučnih oblasti će biti predstavljeno kroz 85 radionica, osam naučno-popularnih predavanja i ostali prateći program.

Radionice kojima će biti predstavljena dostignuća nauke su grupisane u 5 zaokruženih celina: prirodne nauke, društvene nauke, tehnologija, inženjerstvo, medicina.

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu će se predstaviti sa 6 radionica u kategoriji Super društvenjaci. Radionice nose nazive “Kako istražujemo jezik”, “Kako zvuče jezici”, “Metamorfoza časopisa – raspad Gutembergove galaksije”, “Bezbojne zelene ideje besno spavaju”, “Zabavna književnost” i “Imate li vi svog blizanca?”.
Dođite da vidite, pipnete, omirišete i osetite nauku.

Za više informacija kliknite ovde.