Početna > Vesti>

Predavanje Dušana Šimka

Filozofski fakultet ima izuzetnu čast da ugosti Dušana Šimka (1945, Čehoslovačka), pisca i univerzitetskog profesora na Univerzitetu u Cirihu. Njegova knjiga Gubio – kniha udavačov (Gubio, knjiga doušnika) prevedena je sa slovačkog na više jezika, a na Salonu knjiga u Novom Sadu Prometej će je predstaviti i u prevodu na srpski, uz pomoć EU fonda za značajne prevode.

Dušаn Šimko će održati predavanje na Filozofskom fakultetu 4. marta sa početkom u 11 sati, u sali 30/I, na temu:  Literatura i urbana kultura u periodu tranzicije, od socijalizma do otvorenog društva. Košice - Evropska prestonica kulture 2013.
  Baviće se književnom recepcijom, uticajem političkih režima i društvenih okolnosti na književnu produkciju uopšte, kao i na savremene pojave u evropskoj književnosti.

Autor će predavanje održati na srpskom (govori i slovački, nemački, engleski jezik), uz upotrebu video bima.

Za više informacija o autoru pogledajte linkove:

www.anasoftlitera.sk/en/authors/dusan-simko