Početna > Vesti>

Dan otvorenih vrata Odseka za anglistiku
18. maj u 12 časova (amfiteatar Filozofskog fakulteta)

Nastavnici, saradnici i studenti Odseka za anglistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu predstaviće nastavni program studija Engleskog jezika i književnosti i sadržaj prijemnog ispita.

Prezentacija obuhvata:
- predstavljanje prijemnog ispita
- kratak vodič kroz osnovne i masterske studije engleskog jezika i književnosti
- promociju studentskih radova

Novosadska anglistika prva je u Srbiji inovirala nastavu u skladu sa zahtevima Bolonjske deklaracije. Studentima se nudi preko osamdeset kurseva iz engleskog jezika, književnosti i prevođenja kulture koji prate savremene tendencije nastave anglistike u svetu i obrazuju kadrove za širok profil zanimanja u prosveti, obrazovanju, kulturi, ekonomiji i medijima.

Od Šekspira do australijske književnosti, od savremene britanske i američke kulture do studija roda, od engleskog glagolskog sistema do prevođenja beletristike i simultanog prevođenja – izbor predmeta najbogatiji je na našim prostorima.

Na novosadskoj anglistici predaju renomirani stručnjaci za engleski jezik i književnost, koji su se višestruko potvrdili u naučnom i prevodilačkom radu.
Na ovu atraktivnu studijsku grupu upisuje se samo sedamdeset najboljih!