Početna > Vesti>

Održan skup Savremena srpska folkloristika

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu održan je Naučni skup Savremena srpska folkloristika 4. i 5. oktobra 2013. godine, koji je organizovao Centar za istraživanje srpskog folklora Odseka za srpsku književnost.

Učesnici različitih profila (proučavaoci usmene književnosti, etnolingvisti, etnolozi i antropolozi), predstavnici najznačajnijih institucija u zemlji i inostranstvu (Filozofski fakultet u Novom Sadu, Filološki fakultet u Beogradu, Filozofski fakultet Univerziteta u Prištini, Institut za književnost, Balkanološki institut SANU, Etnografski institut SANU, Etnografski muzej u Beogradu, Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, Filozofski fakultet Pale, Filološki fakultet u Banjoj Luci, Institute of Slavonic Philology/Adam Mickiewicz University in Poznań itd.) svoja izlaganja posvetili su najvažnijim pitanjima vezanim za savremena izučavanja srpskog folklora.

Učesnici skupa

Ostale fotografije sa skupa možete pogledati ovde.