Početna > Vesti>

Gostovanje nemačkog i francuskog ambasadora na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

Predavanje na temu:

Nemačka i Francuska u Evropskoj uniji

16. april 2013. godine, 12 časova, Kino-sala

Pre pedeset godina su tadašnji nemački savezni kancelar Konrad Adenauer i bivši francuski predsednik Šarl de Gol u Parizu potpisali Sporazum o prijateljstvu i saradnji između Nemačke i Francuske kojim nije bio položen samo kamen temeljac u procesu pomirenja između Nemačke i Francuske, već su stvoreni i osnovi za tesnu evropsku saradnju.

Na temu ujedinjenja Evrope koja je od aktuelnog značaja s obzirom na perspektivu učlanjenja Srbije u Evropsku uniju, o Nemačkoj i Francuskoj u Evropskoj uniji kao i o francusko-nemačkim odnosima govoriće ambasador Savezne Republike Nemačke, nj.e. gospodin Hajnc Vilhelm (Heinz Wilhelm) i ambasador Republike Francuske, nj.e. gospodin Fransoa Gzavije Denio (François-Xavier Deniau).

Predavanje će se održati u kino-sali Filozofskog fakulteta, 16. aprila 2013. godine sa početkom u 12 časova.