Početna > Vesti>

Nagrada Branko Jelić Gorani Prodanović, bivšoj studentkinji Filozofskog fakulteta

U Francuskom institutu u Beogradu, u okviru kulturne manifestacije Molijerovi dani, proglašeni su dobitnici nagrade za prevodioce Branko Jelić koja je ove godine pripala Radomiru Kordiću, dok je to priznanje namenjeno mladim prevodiocima dobila Gorana Prodanović, nekadašnja studentkinja Filozofskog fakulteta u Novom Sadu (Odseka za romanistiku), koja je za Izdavačku knjižarnicu Zorana Stojanovića iz Sremskih Karlovaca, sa francuskog prevela Nepodnošljivi roman Žana Pjera Morela. U kategoriji Prva ogledanja u najuži krug ušao je i bivši student Odseka za romanistku Filozofskog fakulteta Marko Drča prevodilac Porodice u rasulu Elizabet Rudinesku u izdanju novosadske Akademske knjige. Više informacija...