Početna > Vesti>

Izašao je 4. broj časopisa originalnih književnih radova za decu – Čar(b)olog, koji izdaju studenti Odseka za slovakistiku

Najnoviji, po redu 4. broj Čar(b)ologa, sadrži 23 priloga, koji se nalaze na 46 stranica. Autori priloga su studentkinje Odseka za slovakistiku, studentkinje Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Novom Sadu, studentkinje Pedagoškog fakulteta, kao i student Filozofskog fakulteta na Karlovom Univerzitetu u Pragu, koji je tokom letnjeg semestra školske 2012/2013. godine bio na razmeni na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
Čar(b)olog sadrži književne radove iz oblasti dečje literature a njegov cilj jeste da se deci ponudi interesantan sadržaj i doprinese stvaranju novih mladih autora književnosti za decu. Čar(b)olog je ilustrovan radovima studenata Odseka za slovakistiku.