Početna > Vesti>

OTVARANJE FESTIVALA HAJDE DA TE POVEDEM U AUSTRIJU

Festival austrijskog filma „Hajde da te povedem u Austriju“ otvoren je u ponedeljak 18. novembra na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Festival je otvorio direktor Kulturnog foruma Ambasade Austrije g. Nikolaus Keler, koji se zahvalio svim prisutnima na dolasku i istakao da se značaj ovog festivala ogleda u prikazivanju austrijskih filmova na humorističan i moderan način.

„Glavna ideja ovog festivala je da se austrijski filmovi prikažu na drugačiji način od uobičajnog, a to je da budu moderniji i sa puno humora“, rekao je g. Keler.

Film „Falsifikator“ koji je prikazan na otvaranju 2008. godine je dobio Oskara za najbolji strani film. Festival traje do petka 22. novembra, a tokom trajanja festivala biće prikazano pet austrijskih filmova.