Početna > Vesti>

Docent na Odseku za komparativnu književnost, dr Vladimir Gvozden, dobio književnu nagradu Laza Kostić

Književnu nagradu "Laza Kostić" dobio je dr Vladimir Gvozden, docent na Odseku za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, za studiju Srpska putopisna kultura 1914-1940, u izdanju Službenog glasnika u Beogradu. Nagrada koja se dodeljuje za najbolju knjigu izdatu u periodu između dva Salona knjiga na Novosadskom sajmu, svečano će biti uručena prvog dana te, osamnaeste po redu međunarodne manifestacije, koja će biti održana od 1. do 6. marta 2012. godine. Žiri u sastavu Nenad Šaponja (predsednik), Zoran Đerić i Đorđe Pisarev, odluku je doneo jednoglasno.