Početna > Vesti>

Promovisana monografija Velikani srpske štampe

Monografija Velikani srpske štampe autora Dimitrija Boarova i Vladimira Barovića promovisana je danas u Amfiteatru Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, pred velikim brojem predstavnika društvenog i javnog života u gradu, medijskih poslenika, te profesora i studenata ove naučno-obrazovne institucije. O ovoj vrednoj publikaciji koja u prvi plan iznosi biografije 26 istaknutih novinara štampanih medija u Srbiji 19. i 20. veka, pored autora, govorili su i glavni i odgovorni urednik lista "Politika" Dragan Bujošević, te novinar i publicista Mihail Ramač.

Velikani srpske štampe su nastali kao plod petogodišnjeg istraživanja autorskog dvojca u okviru istoimenog nastavnog predmeta kojim su se uporedo bavili kao predavači na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Ocenjujući ovo delo kao značajno za istoriju novinarstva na ovim prostorima, ali i samu istoriju i razvoj ideje, učesnici na skupu su zaključili i da je u skorijoj budućnosti neophodno proširiti listu obrađenih biografija dodatnim nizom znamenitih imena srpske štampe, koji su i u daljoj i u bližoj prošlosti ostavili dubok trag u medijskoj sferi naše zemlje i šire.