Početna > Vesti>

Filozofski fakultet u Novom Sadu - Odsek za romanistiku
Filološki fakultet u Beogradu - Odsek za romanistiku
Filološko-umetnički fakultet u Kragujevcu - Katedra za francuski jezik i književnost

Organizuju Petu konferenciju LES ÉTUDES FRANÇAISES aujourd’hui - DE LA PENSÉE À SON EXPRESSION -

Koja će se održati na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu 9. i 10. novembra 2012.

Konferencija Les études françaises okuplja prevashodno nastavnike, istraživače i doktorande iz jugoistočne Evrope i Francuske, ali i sve ostale koji pokazuju interesovanje za predložene teme.
Konferencija obuhvata teme iz oblasti lingvistike, književnosti i didaktike stranih jezika.
Radni jezik konferencije je francuski.

Programski odbor: prof.dr Ljiljana Matić, prof.dr Nenad Krstić, prof.dr Pavle Sekeruš, prof.dr Snežana Gudurić, doc.dr Tamara Valčić Bulić (Univerzitet u Novom Sadu), prof.dr Jelena Novaković (Univerzitet u Beogradu), prof.dr Katarina Melić, prof.dr Tijana Ašić (Univerzitet u Kragujevcu), Selena Stanković (Univerzitet u Prištini sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici), doc. dr Žan-Pol Mejer (Univerzitet u Strazburu), prof.dr Anri Boaje, doc.dr Ksenija Đorđević (Univerzitet u Monpeljeu), prof.dr Florentina Frede, prof.dr Žan-Leo Leonar (Univerzitet Pariz 3 – Nova Sorbona), prof.dr Alain Vuillemin (Université de Paris-Est Créteil), doc. dr Dejan Stošić (Univerzitet Artoa).

Organizacioni odbor:
Prof.dr Snežana Gudurić, mr Vanja Manić Matić, mr Nataša Popović, mr Nataša Radusin Bardić, mr Ana Topoljska.

Program skupa (pdf)