Početna > Vesti>

KONKURS ZA STUDENTSKU RAZMENU na UNIVERZITETU U GRACU

Kancelarija za međunarodnu saradnju obaveštava sve zainteresovane da se u okviru bilateralne saradnje sa Univerzitetom u Gracu organizuje razmena studenata za letnji semestar 2012/2013.

Svi koji žele da se prijave za razmenu moraju biti redovni studenti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Poznavanje nemačkog jezika je poželjno, ali nije neophodno. Ukoliko student nije u mogućnosti da prati predavanja na nemačkom jeziku, potrebno je da pohađa intenzivni kurs nemačkog na Univerzitetu u Gracu pre početka letnjeg semestra.

Student koji bude prihvaćen ima plaćene troškove smeštaja i školarine, a dobija i simboličnu mesečnu stipendiju.

Zainteresovani mogu da se prijavlje mejlom na international@ff.uns.ac.rs. U mejlu je potrebno navesti sledeće podatke: ime i prezime, godina studija, odsek, godina upisa, prosečna ocena tokom studija.

Rok za prijavu je 31.10.2012. do kraja dana.

Svi prijavljeni će biti obavešteni o rezultatu konkursa 1. novembra.

Više informacija o Univerzitetu u Gracu možete pronaći na stranici http://www.uni-graz.at/

Uputstva za studente na razmeni na našem fakultetu možete pronaći na stranici.