Početna > Vesti>

Pripravnički program za studente u Evropskom Parlamentu

Laslo Šurjan, potpredsednik Evropskog Parlamenta, osnivač pokreta sa ciljem promovisanja pokreta za pomirenje naroda Centralno-istocne Evrope - CharaXXI, raspisuje konkurs na mesto pripravnika u kancelariji Evropskog Parlamenta u Briselu. Cilj ovog jednomesečnog stažiranja je da omogući mladim Evropljanima da se upoznaju sa duhom Evropske unije i njenim tekućim aktivnostima, naročito u Evropskom Parlamentu.

Kandidati moraju:
- biti državljani jedne od sledećih zemalja: Hrvatska, Mađarska, Srbija, Slovačka, Slovenija, Rumunija, Ukrajina;
- imati visoku stručnu spremu: diplomu o minimum trogodišnjem studiranju ili da budu studenti na trećoj ili višoj godini studija;
- imaju vrlo dobro znanje engleskog jezika;
- napisati esej od 5 do 7 stranica, na engleskom jeziku, na temu: Pomirenje kao ključ ka budućnosti - pokušaji i mogućnosti u mojoj zemlji.

Rok za prijavu: 15.04.2012.

Planirano je da pripravnički staž u okviru ovog programa bude plaćen, ali potrebno je da proverite detalje (iznos nadoknade i sl.)

Zainteresovani mogu poslati svoju biografiju, motivaciono pismo i esej (sve na engleskom jeziku) na sledeću adresu: laszlo.surjan@europarl.europa.eu.

Više informacija možete pronaći na linku