Početna > Vesti>

Predavanje O potrebi da se govori više jezika

Pošto u skladu sa odlukom Ministarstva Prosvete i Nauke fakulteti u Novom Sadu neće raditi od 13. do 17. februara, predavanje Gzavijea Norta O potrebi poznavanja više jezika, održaće se u Francuskom institutu u Pašićevoj ulici 33, u ponedeljak, 13. februara u 11 časova. Predavanju će prisustvovati Njegova Ekselencija, ambasador Francuske u Srbiji, gospodin Gzavije Denio.

Institut français, en partenariat avec la faculté de philosophie,
est heureux de vous inviter à conférence
de la nécessité de parler plusieurs langues
présentée par M. Xavier North, délégué général à la langue française et aux langues de France du Ministère
français de la culture et de la communication.

Lundi 13 février 2012 - 11h,

___________________________________________________________________________

Francuski Institut i Filozofski fakultet Vas sa zadovoljstvom pozivaju na predavanje
O potrebi da se govori više jezika
koje će održati Xavier North, generalni delegat za francuski i druge jezike u Francuskoj pri Ministarstvu kulture i komunikacija.

Ponedeljak 13.02.2012 - 11.00

Gzavije Nort (Xavier North) je generalni predstavnik za francuski jezik i za jezike Francuske pri Ministarstvu kulture i komunikacija. Završio je književnost na Višoj normalnoj školi u Ulmskoj ulici u Parizu. Najveći deo karijere je proveo kao diplomata zadužen za oblast kulture. Bio je kulturni ataše u Njujorku, savetnik za kulturu pri ambasadi u Rimu i Londonu, gde je bio i direktor Francuskog instituta u Velikoj Britaniji.