Početna > Vesti>

Profesoru dr Mihalu Harpanju sa Odseka za slovakistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu dodeljena je titula doctor honoris causa od strane Univerziteta "Maćej Bel" u Banskoj Bistrici

Naučno veće UMB u Banskoj Bistrici uz učešće rukovodstva Univerziteta je na svečanoj sednici dana 15. novembra 2012. godine dodelilo titulu doctor honoris causa značajnoj ličnosti koja je svojom naučnom, pedagoškom i prevodilačkom delatnošću učestvovala u razvoju književne nauke i translatologije, širenju vrednosti, obrazovanja, humanizma i kulture u slovačkom, enklavnom i međunarodnom kontekstu – slovakisti, književnom teoretičaru i prevodiocu dr Mihalu Harpanju, redovnom profesoru na Odseku za slovakistiku. Prof. dr Mihal Harpanj je uoči svečanosti 14. novembra 2012. na Univerzitetu „Maćej Bel“ u Banskoj Bistrici održao predavanje na temu Konteksti slovačke književnosti na Donjoj zemlji.