Početna > Vesti>

Međunarodne studije – Evropske studije
Master akademske studije na francuskom jeziku

Centar za evropske studije
Univerzitet u Segedinu (Mađarska) i u Lilu (Francuska)

Centar za evropske studije Univerziteta u Segedinu (Szeged, Mađarska) u saradnji sa Institutom političkih nauka u Lilu (Lille, Francuska) objavljuje od septembra 2012. master akademske studije na smeru Međunarodne studije – Evropske studije sa nastavom na francuskom jeziku.

Na master akademskim studijama koje objavljuju ove dve institucije Evropske studije će se proučavati sa posebnim osvrtom na specifičnosti istočne i centralne Evrope, predavači  i stručni saradnici će biti iz Francuske, Belgije, Mađarske i iz okolnih zemalja, i tri semestra će se studirati u Segedinu i jedan semestar u Lilu.

Po završetku master akademskih studija studenti će dobiti diplomu Univerziteta u Segedinu i diplomu Instituta političkih nauka u Lilu.

Za master akademske studije koje se ostvaruju uz podršku Vlade Mađarske, Vlade Republike Francuske kao i privatnog sektora studenti mogu konkurisati za stipendije.

Rok za prijavu: 30. april 2012.

Za dalje informacije:  www.masteretudeeuropeenne.eu