Početna > Vesti>

KANCELARIJA ZA MEĐUNARODNU SDARADNJU

Raspisuje

BE COOL, BE A BUDDY

Ukoliko želiš da budeš deo Buddy Network - mreže studenata volontera koji pružaju podršku stranim studentima koji studiraju na Univerzitetu u Novom Sadu, ovaj konkurs je prava stvar za tebe!

Zadatak buddy studenta je da po potrebi bude na raspolaganju stranom studentu pre njegovog dolaska u Novi Sad, da ga upozna sa univerzitetskim kampusom, gradom i da mu bude moralna podrška u novoj sredini. Biti buddy je izuzetna prilika za druženje, upoznavanje novih kultura, vežbanje stranog jezika, učestvovanje u brojnim aktivnostima kao i za sticanje novog iskustva.

Uslovi za prijavu:

• status  studenta osnovnih, master ili doktorskih studija na nekom od fakulteta Univerziteta u Novom Sadu
  • dobro poznavanje rada na računaru i redovno korišćenje elektronske pošte
  • komunikativnost i odgovornost
  • spremnost da se odvoji vreme (bar jednom nedeljno) i posveti stranom studentu.

Prijavnu dokumentaciju (CV i motivaciono pismo na engleskom  jeziku, uverenje o statusu studenata: uverenje sa fakulteta ili fotokopija prve stranice indeksa  i stranice sa poslednjim overenim semestrom) dostaviti  poštom ili lično do 22.maja na sledeću adresu:

Univerzitet u Novom Sadu
Kancelarija za međunarodnu saradnju
Trg Dositeja Obradovića 5 (Kula FTN-a, IV sprat)
21000 Novi Sad

ili  imejlom na: ivana_djokvucic@uns.ac.rs

Dodatne informacije se mogu dobiti putem navedenog maila.

Budimo dobri domaćini i pružimo podršku stranim studentima kako bi se što bolje snašli u novoj sredini i iskusili pravi studentski život u Novom Sadu!