Početna > Vesti>

Dana, 26.01.2011. godine

Obaveštenje

I

Studenti koji su završili osnovne studije prema ranije važećim propisima, a žele da, na osnovu člana 127. Zakona o visokom obrazovanju, u postupku usklađivanja steknu novu master diplomu mogu podneti zahtev za usklađivanje Službi za studentska pitanja, tokom cele školske godine. Na studijskim programima koji organizuju redovnu a ne konsultativnu nastavu studenti se mogu uključiti samo u  nastavu na predmetima koji se izvode u semestru u kom su upisani.

Uz zahtev za usklađivanje student podnosi:

1. overenu fotokopiju diplome ili uverenje o diplomiranju;
  2. uverenje o položenim ispitima na osnovnim studijama.

O zahtevu se odlučuju u roku od 7 dana od dana prijema zahteva.

Po prijemu zahteva donosi se Rešenje kojim se određuje:

a) broj bodova koje je student ostvario;
b) naziv predmeta iz odgovarajućeg studijskog programa sa naznakom broja bodova koji studentu nedostaje da bi ispunio uslov neophodan za sticanje stručnog odnosno akademskog naziva u skladu sa podnetim zahtevom.

III

Nakon donošenja rešenja ovog Pravilnika lice se upisuje u odgovarajuću godinu studija u statusu studenta koji se sam finansira. Iznos školarine utvrđuje se kada se vrednost boda pomnoži sa brojem bodova koji studentu nedostaju da bi stekli master diplomu:

1. Vrednost boda za studente osnovnih studija Psihologije, Pedagogije, Istorije, Engleskog jezika i književnosti i Žurnalistike 1.600,00 dinara
  2. Vrednost boda za studente osnovnih studija drugih studijskih grupa 1.080,00 dinara

Potrebna dokumntacija za upis:
a) indeks
b) dva obrasca ŠV-20
v) dve fotografije formata 4 x 6 cm
g) dokaz o uplati troškova upisa 6.000,00 dinara
d) dokaz o uplati troškova školarine

ZA  DEKANA FILOZOFSKOG FAKULTETA
PRODEKAN ZA MEĐUNARODNU SARADNjU I NAUKU