Početna > Vesti>

Poseta tajlandske delegacije sa Univerziteta Prince of Songkla u Hat Jaiju

Doc. dr Kemtong Sinvongsuvat (Kemtong Sinwongsuwat) i njen asistent Jaruingam Pungšok Šimrej (Yaruingam Phungshok Shimray) sa Univerziteta Prince of Songkla u Hat Jaiju u Tajlandu u radnoj su poseti Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Tokom svoje posete primila ih je prof. dr Ivana Živančević Sekeruš, prodekanica za nauku i međunarodnu saradnju, kao i prof. dr Vladislava Gordić Petković, šef Odseka za anglistiku. U pratnji Medise Kolaković upoznali su se sa radom seminarskih čitaonica i bibliotečkim sistemom Filozofskog fakulteta, a posetili su i nekoliko časova jezičkih veština na Odseku za anglistiku. Tokom svoje posete radili su na osmišljavanju i definisanju zajedničkog projekta između Filozofskog fakulteta Univerziteta Prince of Songkla i Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu. Projekat će voditi doc. dr Sinvongsuvat u Hat Jaiju i doc. dr Biljana Radić Bojanić u Novom Sadu.