Početna > Vesti>

Javni poziv za dodelu Svetosavske nagrade za 2011. godinu
Obrazovanje i vaspitanje, 25.11.2011.

REPUBLIKA SRBIJA
Ministarstvo prosvete i nauke
Ministar prosvete i nauke upućuje

ZA DODELU SVETOSAVSKE NAGRADE
za posebne rezultate i doprinos razvoju obrazovanja i vaspitanja u
Republici Srbiji u 2011. godini

Ministar prosvete i nauke upućuje javni poziv svim zainteresovanim obrazovno-vaspitnim ustanovama, strukovnim udruženjima prosvetnih radnika, obrazovno-naučnim institucijama, univerzitetima, drugim pravnim i fizičkim licima da predlože učenike, studente, zaposlene u obrazovanju, obrazovno-vaspitne ustanove i druge pojedince, institucije i organizacije za dodelu Svetosavske nagrade za posebne rezultate i doprinos razvoju obrazovanja i vaspitanja u Republici Srbiji u 2011. godini.

Svetosavska nagrada je priznanje za posebne rezultate koje postižu učenici, studenti, zaposleni u obrazovanju, vaspitno-obrazovne ustanove i drugi pojedinci, institucije i organizacije i tako doprinose razvoju i unapređivanju obrazovno-vaspitne prakse i/ili razvoju naučnih dostignuća u oblasti obrazovanja i vaspitanja u Republici Srbiji u 2011. godini.

Pravo da budu predloženi za dodelu Svetosavske nagrade imaju:
- učenici osnovnih i srednjih škola
- studenti
- zaposleni u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama, školama sa domom učenika i visokoškolskim ustanovama
- predškolske ustanove, osnovne i srednje škole, škole sa domom učenika i visokoškolske ustanove u Republici Srbiji
- stručna društva prosvetnih radnika u Republici Srbiji i zajednice škola
- autori stručnih i naučnih dela iz oblasti obrazovanja i vaspitanja u Republici Srbiji
- svi ostali koji učestvuju u formalnom i neformalnom obrazovanju i posebno doprinose razvoju i unapređivanju prosvete i afirmaciji opštih i posebnih standarda postignuća (novinari, mediji, privredna društva, izdavačke organizacije, fondovi, zadužbine i drugi)

Podnosioci predloga mogu biti pravna lica i fizička lica.

Predlog za dodelu Svetosavske nagrade treba da sadrži:
- obrazložen predlog za dodelu Svetosavske nagrade na srpskom jeziku, obavezno u štampanoj formi
- dokumentaciju kojom se dokazuju navodi iz predloga
- profesionalnu biografiju za fizička lica.

Svi zainteresovani mogu svoje predloge dostavljati na adresu Ministarstva prosvete i nauke:

MINISTARSTVO PROSVETE I NAUKE
Nemanjina 22-26, 11000 Beograd

Rok i način za dostavljanje predloga: Zainteresovani predlagači mogu svoje predloge dostaviti najkasnije do 26. decembra 2011. godine, u zatvorenoj koverti sa naznakom "Javni poziv za dodelu Svetosavske nagrade".

Komisija koju imenuje ministar prosvete i nauke, razmatraće prispele predloge i na osnovu utvrđenih kriterijuma, koji su objavljeni na veb sajtu Ministarstva prosvete i nauke, predložiti ministru kandidate za dodelu Svetosavske nagrade.

Imena dobitnika Svetosavske nagrade biće objavljena na veb sajtu Ministarstva prosvete i nauke i u listu "Prosvetni pregled".

Ministar prosvete i nauke će uručiti Svetosavske nagrade 27. januara 2012. godine.
Kriterijume za dodelu Svetosavske nagrade možete preuzeti ovde.