Početna > Vesti>

Izveštaj sa seminara „Dekonstruisanje Barbike i Kena“

Početkom maja meseca, studentkinje pedagogije, učesnice trilateralnog projekta „Dekonstruisanje Barbike i Kena“, provele su sedam dana u Strazburu, u Francuskoj, istražujući pitanja rodne ravnopravnosti, zajedno sa vršnjakinjama iz Francuske i Nemačke. Ovo je prvi deo trimodularnog seminara namenjenog učenju o pitanjima pola i roda i rodnoj ravnopravnosti, istraživanju slike rodne ravnopravnosti u različitim kulturama Evrope i razvijanju veština za bavljenje ovom temom u radu sa mladima. Deo programa seminara bila je i poseta Savetu Evrope, gde je učesnice seminara primila glavna sekretarka Komiteta za rodnu ravnopravnost Saveta Evrope, gđa Sonja Sirtori, i u razgovoru sa članicama projekta predstavila „Konvenciju Saveta Evrope o prevenciji nasilja nad ženama i borbi protiv nasilja u porodici“.

Učesnice će pored održanog seminara u Francuskoj, učestvovati na još dva seminara u sklopu projekta (u Nemačkoj i u Srbiji). Projekat realizuje Odsek za pedagogiju u saradnji sa EDIT centrom iz Novom Sada (bivša ONO- Omladinska nevladina organizacija), i organizacijama Narodi i kulture (Peuple et Culture) iz Francuske i Interkulturalna mreža (Interkulturelles Netzwerk) iz Nemačke. Projekat finansira Francusko-Nemačka Kancelarija za mlade (OFAJ).