Početna > Vesti>

Poziv za podnošenje prijava za dodeljivanje godišnje nagrade najboljem mladom istraživaču ili studentu doktorskih studija Filozofskog fakulteta za 2011. godinu

U skladu sa zaključkom Kolegijuma Filozofskog fakulteta od 4.5.2011. godine i odlukom Nastavno-naučnog veća Fakulteta od 16.5.2011. godine, Filozofski fakultet povodom obeležavanja 1. decembra Dana Fakulteta dodeljuje Godišnju nagradu najboljem mladom istraživaču ili studentu doktorskih studija Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

Dobitniku nagrade dodeljuje se diploma i novčna nagrada u iznosu od 100.000,00 dinara.

1. USLOVI UČEŠĆA

Kandidati za Nagradu moraju da ispunjavaju sledeće uslove:
- da su državljani Republike Srbije;
- da su angažovani u realizaciji naučno-istraživačkog programa u zemlji ili u inostranstvu;
- da nisu stariji od 35 godina;
- da imaju karton naučno-istraživačkog radnika u bazi podataka.

Mladi istraživač ili student doktorskih studija Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu koji ispunjava uslove iz prethodnog stava podnosi prijavu Odboru za dodelu nagrada Fakulteta.

Odbor vrši izbor između kandidata i podnosi predlog sa obrazloženjem Nastavno-naučnom veću Fakulteta, koje donosi konačnu odluku i dodeljuje dobitniku Nagradu.

Najmanje 80% sredstava od dobijene novčane Nagrade mora se koristiti za neku od sledećih namena: naučno usavršavanje u zemlji i inostranstvu, učešće na naučnim skupovima sa radom, nabavku naučne literature ili nabavku opreme.

2. KRITERIJUMI

Kriterijumi za dodelu nagrade su:

- naučno-istraživački doprinos kandidata
- indeks citiranosti
- indeks kompetentnosti

3. POTREBNA DOKUMENTACIJA

Mladi istraživač ili student doktorskih studija koji smatra da ispunjava uslove učešća po ovom Pozivu podnosi prijavu koja sadrži:

• biografiju kandidata;
• obrazloženje predloga i d o k u m e n t a c i j u koja potvrđuje osnovne navode iz obrazloženja, i to:

• prethodno dobijena priznanja i nagrade (fotokopije priznanja i nagrada );
• podaci o ostvarenim rezultatima rada i usavršavanja ( spisak objavljenih naučnih i stručnih radova );
• priloge koji potvrđuju ispunjavanje uslova iz tačke 1 Poziva.

Prijavu sa pratećom dokumenatcijom dostaviti na adresu:
Filozofski fakultet Novi Sad
dr Zorana Đinđića br. 2
Novi Sad

sa naznakom "Prijava za dodeljivanje nagrade najboljem mladom istraživaču ili studentu doktorskih studija" ili predati lično u sobu br. 17.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

ROK ZA DOSTAVLJANJE PRIJAVA JE 14. OKTOBAR 2011. GODINE.

Za Dekana Filozofskog fakulteta
Prodekan za međunarodnu saradnju i nauku
Prof. dr Ivana Živančević-Sekeruš