Početna > Vesti>

Uručene nagrade prof. dr Ljiljani Pešikan-Ljuštanović

Dr Ljiljana Pešikan-Ljuštanović, redovna profesorka na Odseku za srpsku književnost Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i dr Jovan Deliću, redovni profesor Filološkog fakulteta iz Beograda, ovogodišnji su dobitnici povelje „Zlatna srpska književnost“, koja se dodeljuje iz fonda dr Aleksandra Arnautovića. Nagrada je uručena 31. maja 2011, na Filološkom fakultetu u Beogradu.

Takođe, Sterijina nagrada časopisa Scena za teatrologiju 'Jovan Hristić' – koja se dodeljuje za teatrološke naslove objavljene od 2008. do 2010. godine – jednoglasno i ravnopravno, dodeljena je prof. dr Ljiljana Pešikan-Ljuštanović, za knjigu Kad je bila kneževa večera? (Pozorišni muzej Vojvodine, Novi Sad 2009) i prof. dr Petru Marjanoviću, teatrologu iz Beograda, za knjigu Počeci srpskog profesionalnog nacionalnog pozorišta (Pozorišni muzej Vojvodine, Novi Sad 2009). Nagrade je dodelio žiri: Nebojša ROMČEVIĆ, teatrolog, dramski pisac, Beograd (predsednik), Darko LUKIĆ, teatrolog, Zagreb (Hrvatska), Svetozar RAPAJIĆ, teatrolog, Beograd, a uručene su 3. juna 2011.