Početna > Vesti>

MEĐUNARODNI PROJEKAT
Campus Europae

USLOVI:
- Odlično poznavanje engleskog jezika (poznavanje drugih stranih jezika je dodatni kvalitet kandidata)
- Dobre komunikacione sposobnosti, spremnost za timski rad i odgovornost u radu
- Poznavanje osnovnih ideja i koncepcije projekta Campus Europae
- Asertivan stav i inicijativa
- Učešće u studentskim aktivnostima
- Spremnost na putovanja
- Dobre organizacione veštine
- Aktivno korišćenje interneta

KONKURS JE OTVOREN ZA STUDENTE SVIH FAKULTETA UNIVERZITETA U NOVOM SADU, OSIM ZA ONE KOJI SU NA PRVOJ i POSLEDNJOJ GODINI STUDIJA.

NAPOMENE

- PREDNOST ĆE IMATI KANDIDATI KOJI SU BILI NA CAMPUS EUROPAE STUDENTSKOJ RAZMENI ILI IMAJU ISKUSTVO U RADU NA PROJEKTU CAMPUS EUROPAE
- PROSEČNA OCENA DOSADAŠNJEG STUDIRANJA IZNAD 8,00 ĆE TAKOĐE PREDSTAVLJATI PREDNOST PRI ODABIRU STUDENTSKIH PREDSTAVNIKA

POTREBNA DOKUMENTACIJA:
- Uverenje sa fakulteta o položenim ispitima i prosečnoj oceni
- Biografija studenta (obavezno navesti kontakt telefon, mejl i adresu, kao i pregled vannanstavnih aktivnosti i dosadašnjeg međunarodnog ili CE iskustva)
- Motivaciono pismo na engleskom jeziku
- Potvrda o znanju engleskog jezika (ukoliko je kandidat poseduje)

Studenti koji uđu u uži izbor biće pozvani na INTERVJU NA ENGLESKOM JEZIKU nakon zatvaranja Konkursa (od 1. do 15.novembra, 2011)

Konkurs je otvoren od 1. do 15. novembra 2011. godine

Dokumentacija se dostavlja Kancelariji za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu (Trg Dositeja Obradovića 5, IV sprat, kancelarija 405)
Osoba za kontakt: Ivana Đokvučić, imejl: ivana_djokvucic@uns.ac.rs. Tel: 021 485 2016.

Campus Europae je međunarodni univerzitetski projekat, čiji je osnovni cilj mobilnost studenata univerziteta uključenih u mrežu u okviru određenih akademskih oblasti. Iako mreža postoji već nekoliko godina, realizacija razmene je započeta u školskoj 2004/2005. godini. Projektom Campus Europae, koji se nalazi u okrilju Evropske univerzitetske fondacije sa sedištem u Luksemburgu, rukovode rektori/prorektori univerziteta uključenih u mrežu. Studenti ovih univerziteta organizovani su u Studentski savet. Svaki univerzitet ima jednog ili dva predstavnika u ovom telu i njihov mandat traje najmanje godinu dana. Novi koordinatori sa Univerziteta u Novom Sadu biće studentski predstavnici UNS-a u toku 2012. i 2013. godine (dvogodišnji mandat) i aktivno će učestvovati u svim aktivnostima Studentskog saveta. Više informacija o projektu Campus Evropae studenti mogu dobiti na sajtu www.campuseuropae.org kao i o projektu saveta studenata na www.rideforyourrights.org.

OBAVEZE / AKTIVNOSTI
- Aktivna saradnja i komunikacija sa koordinatorom projekta Campus Europae na Univerzitetu u Novom Sadu
- Promocija projekta Campus Europae među studentima Univerziteta u Novom Sadu
- Predstavljanje studenata Univerziteta u Novom Sadu na sastancima Studentskog saveta (dva puta godišnje)
- Priprema odgovarajućih izveštaja za svaki sastanak Studentskog saveta i izveštaja na kraju mandata
- Saradnja sa studentima koji odlaze na partnerske univerzitete i sa stranim studentima koji dolaze na UNS
- Aktivno učestovavanje u jednoj od radnih grupa Studentskog saveta. Do sada ih je bilo četiri:
1. Social dimension work-group – pravi bazu podataka o uslovima studiranja i stanovanja na različitim univerzitetima
2. Press and website work-group - dizajn i održavanje sajta i kontakti sa novinarima
3. Attractiveness work-group – promocija projekta CAMPUS EUROPAE
4. Pilot projects work-group – pomoć u pilot projektima na studentskom nivou i organizacija studentskog putovanja Ride for your Rights.

Studentski predstavnici Univerziteta u Novom Sadu imaće mogućnost da upoznaju veliki broj studenata sa stranih univerziteta (u CE mreži ih ima 17) i prilike na njihovim univerzitetima, da steknu međunarodno iskustvo učestvovanjem na sastancima Studentskog saveta i da doprinesu razvoju projekta na našem Univerzitetu.

Potrebni su nam odgovorni, vredni, obrazovani, snalažljivi i komunikativni mladi ljudi, koji će u najboljem svetlu moći da predstavljaju Univerzitet u Novom Sadu i koji su sposobni da budu deo CE tima na našem Univerzitetu. Od svih kandidata za ovu poziciju se takođe očekuje odlično poznavanje i korišćenje engleskog jezika.