Početna > Vesti>

Takmičenje iz poznavanja kineskog jezika Kineski most održano po prvi put na Filozofskom fakultetu

U subotu 21. maja 2011. godine održano je takmičenje iz poznavanja kineskog jezika u kome je učestvovalo ukupno 14 studenata beogradskog i novosadskog univerziteta. Takmičenje je svečano otvorio ambsador Kine u Srbiji nj. e. gospodin Vei Đinhua. Pre početka takmičenja, ambasador je prodekanici za nauku i međunarodnu saradnju prof. dr Ivani Živančević-Sekeruš uručio spisak knjiga koje je kineski institut Hanban poklonio Fakultetu kao pomoć u realizaciji kursa kineskog jezika. Osim predstavnika kineske ambasade i dekanata fakulteta, takmičenju su prisustvovali i rektor Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Miroslav Vesković i prorektor za međunarodnu saradnju i nauku prof. dr Pavle Sekeruš, kao i brojni studenti ljubitelji kineskog jezika sa oba univerziteta.

Drugo i treće mesto u grupi studenata novosadskog univerziteta osvojile su Mirjana Serdar i Katarina Mladenović, dok je prvo mesto i putovanje na finalno takmičenje u Kinu osvojila Dejana Pekić.