Početna > Vesti>

Takmičenje iz kineskog jezika na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

Na Filozofskom fakultetu će se u subotu, 21. maja 2011. godine sa početkom u 11,30 održati takmičenje iz kineskog jezika u organizaciji kineskog instituta Hanban i kineske ambasade u Srbiji. Takmičenje se po peti put održava u Srbiji, a po prvi put u Novom Sadu. U pitanju je preliminarno takmičenje iz kineskog jezika čiji će pobednik učestvovati na finalnom takmičenju koje će po deseti put u julu ove godine biti održano u Kini i u kom će učestvovati predstavnici iz oko 60 zemalja. Finalno takmičenje nosi naziv 10th Chinese Bridge –Chinese Proficiency Competition for Foreign College Students i finansira ga kineski institut Hanban (the Confucius Institute Headquarters). Osim pobednika takmičenja, u Kinu će poći još jedan odabrani student kao posmatrač, a predstavnici ambasade dodeliće još jednu nagradu - stipendiju za jednosemestralni kurs kineskog jezika u Kini.

Takmičenje se održava u Novom Sadu kao svojevrsna promocija kursa kineskog jezika koji se od ove školske godine održava na Filozofskom fakultetu za sve zainteresovane studente i profesore Univerziteta u Novom Sadu za koji vlada veliko interesovanje. Takmičenje će biti podeljeno u dve grupe, prema nivou znanja kineskog jezika. U grupi A učestvovaće 10 studenata beogradskog univerziteta, dok će u grupi B učestvovati 7 studenata Univerziteta u Novom Sadu. Žiri će činiti 5 nastavnika kineskog jezika, uključujući i g. Wanga Zaijuna, lektora za kineski jezik na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.  Takmičenju će prisustvovati ambasador Wei Jinghua i predstavnici kineske ambasade u Srbiji, kao i predstavnici rektorata Univerziteta u Novom Sadu i dekanata Filozofskog fakulteta. Ovaj događaj biće i prilika da se predstave knjige koje je Filozofski fakultet dobio na poklon od instituta Hanban kao pomoć u realizaciji kursa kineskog jezika na Fakultetu.