Početna > Vesti>

SUSRET STUDENATA ISTORIJE IZ KILA I NOVOG SADA

Odsek za istoriju Filozofskog fakulteta posetili su 7. juna 2011. studenti i nastavnici Katedre za istoriju Filozofskog fakulteta Kristijan Albreht Univerziteta u Kilu (Philosophische Fakultät, Christian-Albrecht-Universität zu Kiel) u okviru višednevne ekskurzije po Srbiji, koju su predvodili prof. dr Ludwig Steindorff i mr Danijel Kezić, nekadašnji student Odseka za istoriju, a sada doktorand na Univerzitetu u Kilu. Susret je organizovala prof. dr Biljana Šimunović-Bešlin. Novosadski Univerzitet, Filozofski fakultet i Odsek za istoriju gostima iz Kila predstavila je mr Aleksandra Smirnov-Brkić. Gosti su predstavili svoj univerzitet i mogućnosti za studiranje istorije u Kilu. Susret je pružio izuzetnu priliku za razmenu iskustava o organizaciji studija istorije u Srbiji i Nemačkoj.