Početna > Vesti>

SUSRET STUDENATA ISTORIJE IZ REGENSBURGA I NOVOG SADA

Odsek za istoriju Filozofskog fakulteta posetili su 25. maja 2011. studenti i nastavnici Katedre za istoriju Jugoistocne i Istocne Evrope Instituta za istoriju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Regensburgu, predvodjeni sefom Katedre, prof. dr Ulfom Brunnbauerom i akademskom koordinatorkom Katedre, dr Heike Karge. Susret je organizovala prof. dr Biljana Simunovic-Beslin, koordinator medjuuniverzitetske saradnje univerziteta u Novom Sadu i Regensburgu. Novosadski Univerzitet, Filozofski fakultet i Odsek za istoriju gostima iz Regensburga je predstavila mr Aleksandra Smirnov-Brkic. Goste su pozdravili i Milos Milutinovic iz Kancelarije za medjunarodnu saradnju UNS i mr Jasmina Drazic, sekretar Centra za srpski jezik kao strani i Medjunarodne letnje skole srpskog jezika, kulture i istorije.