Početna > Vesti>

ELALT

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu 19. marta 2011. godine biće održana Prva međunarodna anglistička konferencija ELALT (English Language and Anglophone Literatures Today).  Na ovom naučnom skupu svoje radove izlagaće preko stotinu nastavnika, saradnika i studenata doktorskih studija iz deset zemalja, a plenarni govornici biće prof. dr Ranko Bugarski i akademik Svetozar Koljević.

Otvaranje konferencije je 19. marta, u 9.30 časova u Kino sali Filozofskog fakulteta. Povodom ELALT-a biće organizovane prodajne izložbe knjiga i udžbenika više renomiranih izdavača, a biće upriličena i humanitarna akcija prikupljanja novčane pomoći za diplomiranu studentkinju anglistike Darju Kostić, kojoj je zbog teškog oblika hronične bubrežne insuficijencije neophodna transplantacija u inostranstvu.