Početna > Vesti>

Poseta Nj.e. ambasadora Švajcarske

Filozofski fakultet u Novom Sadu imao je čast da bude domaćin Nj. e. ambasadoru Švajcarske, g. Evinu H. Hoferu, u ponedeljak, 21. novembra 2011. godine. Ovom prilikom Ambasada je poklonila Fakultetu nekoliko primeraka knjige pod nazivom Tauben fliegen auf i CD uz izdanje koji se mogu naći u Biblioteci Fakulteta. Knjigu je napisala švajcarska književnica srpskog porekla, gospođa Melinda Nađ Abonji. Knjiga Tauben fliegen auf bila je nagrađena i Nemačkoj i u Švajcarskoj 2010. godine.

Tokom 2012. godine gospođa Melinda Nađ Abonji održaće predavanja u Beogradu, Novom Sadu, Senti, Kragujevcu i Bečeju, njenom rodnom gradu. Tokom posete govoriće o svojoj knjizi koja je prevedena i na srpski i mađarski jezik.