Početna > Vesti>

Adriana Stojanović, studentkinja Filozofskog fakulteta, dobitnica Svetosavske nagrade

Ministarstvo prosvete Republike Srbije nagradilo je 27. januara 2011. godine Svetosavskim nagradama pojedince i ustanove zaslužne za poseban doprinos razvoju vaspitanja i obrazovanja tokom 2010. godine u Srbiji. Svetosavske nagrade je u Vladi Srbije uručio ministar prosvete Žarko Obradović, ističući da je nagrađivanjem kvalitetnog rada poslata poruka da je kvalitet nešto što Srbiji treba, kao i da bez obrazovanja nema budućnosti. Među dobitnicima ovogodišnjeg prestižnog priznanja Ministarstva prosvete je i studentkinja anglistike Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Adriana Stojanović. Povodom proslave 25 godina svog prestižnog udžbenika English Grammar in Use, Cambridge University Press organizovao je svetsko onlajn takmičenje u poznavanju gramatike engleskog jezika. Na takmičenju koje je održano od 1. aprila do 30. juna 2010. godine, učestvovalo je preko 8000 učesnika, a Adriana Stojanović se plasirala među najboljih šest takmičara i time osvojila dvonedeljni kurs engleskog jezika na Univerzitetu u Kembridžu u Velikoj Britaniji.