Početna > Vesti>

Prof. dr Adisa Teo dekanica fakulteta (Faculty of Liberal Arts) sa tajlandskog univerziteta Prince of Songkla posetila Filozofski fakultet

U okviru zvanične posete delegacije tajlandskog univerziteta Prince of Songkla Univerzitetu u Novom Sadu od 19. do 24. maja 2011. godine, prof. dr Adisa Teo, dekanica fakulteta (Faculty of Liberal Arts) posetila je 20. maja Filozofski fakultet. Profesorku su u dekantu Fakulteta primili prodekanica za međunarodnu saradnju dr Ivana Živančević-Sekeruš, saradnica za međunarodnu saradnju Ljiljana Crveni i predstavnici Odseka za anglistiku dr Vladislava Gordić-Petković, dr Maja Marković i mr Rendal Mejdžor.

Tokom posete, započeti su razgovori o uspostavljanju saradnje između Filozofskog fakulteta, prvenstveno Odseka za anglistiku i Odseka za anglistiku (Faculty of Liberal Arts) univerziteta Prince of Songkla na kome predaje profesorka Teo, a sve u okviru višegodišnje saradnje ova dva univerziteta. Saradnja će biti započeta kroz razmenu publikacija, objavljivanje zajedničkih radova i zajedničke projekte, a biće nastavljena kroz razmenu studenata i nastavnog osoblja.