Početna > Vesti>

PROGRAM ZA RAZMENU EM2 STEM

Otvoren je novi konkurs za  program razmene studenata EM2 STEM za narednu školsku godinu (2011/2012).

U okviru ovog konkursa, mogu se prijaviti studenti za razmenu na nivou osnovnih, masterskih, doktorskih i postdoktorskih studija, u trajanju od 6 do 24 meseca.  Nastavno i nenastavno osoblje može se prijaviti za jednomesečne stipendije.
Odabranim kandidatima biće obezbeđena stipendija u visini od 1000, 1500, 1800 ili 2500 evra mesečno, u zavisnosti od nivoa studija.
Studenti koji dobiju STEM stipendiju moraju započeti svoju razmenu pre 31. decembra 2011. godine.

Studenti Univerziteta u Novom Sadu mogu konkurisati za razmenu na sledećim univerzitetima u EU:

United Kingdom (UK) - project coordinator
Freie University Berlin, Germany (D)
Lappeenranta University of Technology, Finland (FI)
University of Limerick, Ireland (IE)
University of Warsaw, Poland (PL)
Wroclaw University of Technology, Poland (PL)
University of Bucharest, Romania (RO)
Technical University of Cluj-Napoca, Romania (RO)

Konkurs je otvoren do 13. jula 2011. godine, 12:00 GMT, UK time.

Specifičnost mreže EM2-STEM je ta da ona nije otvorena za sve oblasti studiranja, već za discipline koje pripadaju INŽENJERSKIM NAUKAMA, PRIRODNIM NAUKAMA, TEHNOLOŠKIM NAUKAMA I PREDUZETNIŠTVU U NAUCI. Prijave studenata drugih disciplina se mogu uzeti u obzir ukoliko su navedeni partnerski univerziteti u mogućnosti da prihvate i ostale studente na razmenu. Bez obzira na ovaj uslov, savetujemo studentima svih oblasti da se prijave.

Osnovne informacije o EM2-STEM stipendijama mogu se naći na sajtu Univerziteta u Novom Sadu (www.uns.ac.rs), a svi detalji i prijava se nalaze na sajtu samog programa:

www.em2stem.eu

Puno uspeha svim kandidatima!