Početna > Vesti>

Prezentacije Basileus stipendija

U toku je konkurs za BASILEUS stipendije za razmenu studenata i kompletne studije u zemljama EU na svim nivoima (Bachelor, Master, PhD i postdoc) za akademsku 2011/2012 godinu.

Predstavnici Kancelarije za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu će tokom ove nedelje održati završni ciklus promocije Basileus stipendija u skladu sa sledećim rasporedom:

Sreda, 02. februar 2011 - Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, svečana sala (u prizemlju), sa početkom u 12.00 časova

Četvrtak, 03. februar 2011 - Filozofski fakultet u Novom Sadu, svečana sala 30/I, sa početkom u 12.00 časova

Petak, 04. februar 2011 - Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu, Zgrada Departmana za matematiku i informatiku, učionica br. 63 na III spratu, sa početkom u 11.00 časova

Studenti u okviru Basileus-a mogu konkurisati za studije na sledećim univerzitetima:

Ghent University (Belgium)
University of Nice Sophia Antipolis (France)
Lund University (Sweden)
University of Rome La Sapienza (Italy)
University of Ljubljana (Slovenia)
Sofia University St. Kliment Ohridski (Bulgaria)
Alexander Technological Educational Institution (ATEI) of Thessaloniki (Greece)
University of Heidelberg (Germany)

MESEČNI iznos stipendija je 1000 evra za studente osnovnih i master studija, 1500 evra za studente doktorskih studija i 1800 evra za postdoktorante.

Studenti mogu konkurisati za razmenu u trajanju od jednog ili dva semestra, a mogu aplicirati i  za kompletne master ili doktorske studije.

ROK ZA PRIJAVU JE 15.FEBRUAR 2011.