Početna >
Studentsko takmičenje Serbia Case Challenge

Obaveštavamo vas da će WUS Austria kancelarija u Beogradu i ove godine organizovati studentsko takmičenje Serbia Case Challenge koje će biti održano od 29. do 30. aprila 2010.

Takmičenje je bazirano na case-study metodu i sastoji se iz četiri takmičarske discipline Law Moot Court (simulacija međunarodnog suda pravde), MEC- Model European Council (simulacija zasedanja Evropskog Saveta), ICT (informacione tehnologije) i Business Case Competition (takmičenje iz biznisa).

Pobednici predtakmičenja Serbia Case Challenge 2010 će se direktno plasirati na finalno Balkan Case Challenge takmičenje u Beču, jul 2010. Na finalnom takmičenju učestvovaće zajedno sa studentima iz ostalih zamalja regiona kao i studentima iz Austrije.

Više informacija o samom takmičenju možete naći na www.bcchallenge.org

Srdačan pozdrav,
Milica Čičovački

Balkan Case Challenge 2010
Serbia Case Challenge sub-competition
29. i 30. april 2010.

Balkan Case Challenge-BCC je studentsko takmičenje bazirano na metodi casestudy.
Namenjeno je perspektivnim studentima univerziteta jugoistocne Evrope.
Serbia Case Challenge je kvalifikaciono takmičenje za Balkan Case Challenge
takmičenje koje će biti održano u julu 2010. u Beču.

1) Case study iz biznisa - Business Case Competition (za studente poslovnih škola, poslovne administracije, ekonomije itd.)
2) Simulacija/studija pravnog slučaja - Law Moot Court (za studente prava – akcenat je na medjunarodnom pravu pošto je reč o simulaciji Međunarodnog suda pravde)
3) MEC (Model European Council) - simulacija zasedanja Evropskog Saveta (za studente političkih nauka i srodnih disciplina)
4) Studija slučaja iz ICT-a - Information Communication Techniques (ICT) Case Competition (za studente tehničkih fakulteta)

Selekcija prijavljenih studenata biće obavljena na osnovu:
- akademskog uspeha (ocene, nagrade, stipendije)
- vannastavnih aktivnosti (društvene aktivnosti, razni kursevi i sl.)
- znanja engleskog jezika (celo takmičenje će se odvijati na engleskom jeziku) i interesovanja za međunarodna dešavanja

U obzir za prijavljivanje dolaze studenti završnih (3, 4, 5) godina
i postdiplomci državnih i privatnih univerziteta u Srbiji.

WUS Austrija kancelarija u Beogradu poziva sve zainteresovane studente da se
prijave i da učestvuju na ovom takmičenju.

Prijavljivanje se vrši preko sajta www.bcchallenge.org

Rok za prijavljivanje je 1. mart 2010.

Pobednici Serbia case Challenge takmičenja, direktno će se plasirati na finalno takmičenje u Beču.

WUS Austria
Kancelarija u Beogradu