Početna > Vesti>

FONDACIJA "STATE OF EXIT" RASPISALA NOVI KONKURS
ZA STIPENDIJE ZA STUDIJSKA PUTOVANJA

Fondacija "State of Exit" obavestila je Univerzitet u Novom Sadu da je od danas u toku novi konkurs za stipendije za studijska putovanja koji je ova Fondacija raspisala u saradnji sa kompanijom Carslberg Srbija. Stipendije su namenjene studentima Univerziteta u Novom Sadu.

U okviru ovog konkursa planira se dodeljivanje 25 stipendija od 500 evra za studijska putovanja u inostranstvo, studentima osnovnih, master i doktorskih studija Univerziteta u Novom Sadu.

Za sve studente koji žele da učestvuju potrebno je da u online aplikaciji na sajtu Exitfest.org pošalju biografiju, radna i volonterska iskustva, dodatne aktivnosti i edukaciju, preporuku profesora kao i motivaciono pismo za željeno putovanje.

Uslovi koje studenti treba da ispune da bi konkurisali za stipendije je da su studenti UNS, da su tokom studija ostvarili prosek veći od sedam, kao i da putovanje za koje apliciraju ostvare u periodu od 20. februara do kraja 2011. godine.

U prilogu Vam dostavljamo tekst konkursa, kao i saopštenje Fondacije SoE povodom njegovom raspisivanja.