Početna > Vesti>

Međunarodna lingvistička konferencija SinFonIJA3

Od 1. do 3. oktobra 2010.godine, na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu održaće se međunarodna lingvistička konferencija SinFonIJA3, posvećena formalnom pristupu proučavanju sintakse, fonologije i jezičke analize. Skup organizuje Filozofski fakultet u Novom Sadu (Odsek za anglistiku) u saradnji sa Univerzitetom u Novoj Gorici (Slovenija), uz podršku Sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj Autonomne Pokrajine Vojvodine.

Na konferenciji učestvuje pet plenarnih izlagača i 25 učesnika iz Evrope, Amerike i Rusije. Iako su fokus glavne sesije teorijske implikacije lingvističkih istraživanja, u okviru ovog skupa biće održana i radionica posvećena Obradi prirodnog jezika i jezičkim tehnologijama. Ova radionica organizovana je u saradnji sa Fakultetom tehničkih nauka u Novom Sadu.

Program konferencije i apstrakte radova možete preuzeti sa internet stranice konferencije:

Organizacioni odbor Konferencije