Početna >
Seminar: Ishodi učenja na „nastavničkim fakultetima“

Poštovane kolege,
Tempus kancelarija za Srbiju ima zadovoljstvo da Vas pozove na jednodnevni seminar pod nazivom Ishodi učenja na „nastavničkim fakultetima“, koji se organizuje kao prva od aktivnosti u radnom planu Tima stručnjaka za reformu visokog obrazovanja u 2010 godini.

Seminar se organizuje u četvrtak 28.01.2010. na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, amfiteatar 2, Departman za biologiju i ekologiju, Trg Dositeja Obradovića 2 (pored centralne plave zgrade) u periodu od 10.30h do 16.30h.

Cilj seminara:
Poznato je da u Srbiji postoje značajne razlike u strukturi studijskih programa putem kojih se obrazuju oni koji mogu da predaju u osnovim i srednjim školama. Stoga je jedan ovakav seminar dobra prilika da se o toj temi razgovara kao i da se uporede iskustva posle nedavno završenog prvog kruga akreditacije „nastavničkih“ programa.

Takođe se smatra korisnim da se iskustva kolega iz Srbije uporede sa pristupom koji zagovaraju neke druge evropske zemlje u pogledu nastavničkih profesija. Stoga će jedan od učesnika i predavača na seminaru biti Prof. Terence Clifford Amos sa Univerziteta Kenterburi u Velikoj Britaniji, ekspert u oblasti reforme visokog obrazovanja.

U uvodnom izlaganju, svoja zapažanja o pomenutoj temi, iz perspektive člana Komisije za akreditaciju i obezbeđivanje kvaliteta daće Prof. Vera Dondur.

Kako bi rezultati seminara imali konkretniju korist za sve učesnike, biće predstavljeni i primeri definisanja ishoda učenja za nekoliko predmeta u ovoj oblasti.

Zbog učešća kolege iz Velike Britanije, radni jezik seminara biće engleski.

Seminar je otvoren za sve nastavnike i saradnike u nastavi sa ciljnih fakulteta te Vas ovom prilikom molimo da informaciju o događaju proširite među svojim kolegama.
Ne postoje troškovi kotizacije. Organizator, nažalost ne može snositi troškove puta.

Molimo Vas da nam učešće potvrdite do 27.01.2010. godine.
Stojimo Vam na raspolaganju za dodatne informacije,

S poštovanjem,
Tempus kancelarija za Srbiju i Tim stručnjaka za reformu visokog obrazovanja

National Tempus Office Serbia