Početna > Vesti>

Nagrađena diplomirana studentkinja žurnalistike

Diplomirana studentkinja prve generacije žurnalistike Sanja Blagojević osvojila je glavnu nagradu 15 Internacionalnog festivala novinarske reportaže INTERFER 2010. u Somboru.
Radijska reportaža „Noć kada je Partizan igrao“ diplomski je rad Sanje Blagojević. Ova reportaža bila je najbolja od svih u konkurenciji preko 100 pristiglih na ovogodišnji konkurs (42 novinske, 37 televizijskih i 26 radijskih) iz Mađarske, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Srpske, Crne Gore i Srbije. Plaketu „Gran pri Laza Kostić“,  knjigu slikara Dragana Stojkova i novčanu nagradu laureatkinji Sanji Blagojević uručio je 2. oktobra gradonačelnik Sombora Nemanja Delić.

Kvalitet radova ocenjivao je žiri u sastavu: glavni i odgovorni urednik Radio Beograda Dušan Radulović, direktor Sterijinog pozorja Milivoje Mlađenović i dugogodišnji novinar Radio Sombora Branimir Plavišić. Komentori ove reportaže bili su prof. dr Dubravka Valić Nedeljković i asist. dr Dejan Pralica.

Pokrovitelji 15. INTERFER-a bili su Ministarstvo kulture i medija Republike Srbije, Pokrajinski sekretarijat za informacije AP Vojodine i Grad Sombor, a Organizator festivala somborska Televizija Spektar.

Dejan Pralica, 2. oktobar 2010.