Početna > Vesti>

Poseta i predavanje kanadskog ambasadora na Filozofskom fakultetu

U ponedeljak, 29. novembra 2010. godine nj.e. gospodin Džon Morison, ambasador Kanade u Srbiji posetio je Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu. Na prijemu u dekanatu Fakulteta ambasadora su ugostili prof. dr Miroslav Vesković, rektor Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Ivana Živančević-Sekeruš, prodekanica za nauku i međunarodnu saradnju Filozofskog fakulteta, prof. dr Zoltan Đere, prodekan za finansije Filozofskog fakulteta i prof. dr Ljiljana Matić redovna profesorka na Odseku za romanistiku Filozofskog fakulteta. Nakon prijema, gospodin Morison održao je predavanje na temu China, America and Europe: the changing balance. U kino-sali Fakulteta predavanje su pratili zainteresovani studenti i profesori koji su po završetku predavanja postavljali pitanja i uključili se u diskusiju.