Početna >
Stipendije za praksu u nemačkom parlamentu
(rok: 30.06.2010.)

Poštovani,
Parlamet SR Nemačke svake godine daje stipendije za završene studente koji žele da provedu nekoliko meseci na praksi u nemačkom Bundestagu.

Želite li da učestvujete u radu nemačkog Parlamenta?

Nemački Bundestag Vas poziva zajedno sa: Slobodnim univerzitetom u Berlinu, Humboltovim univerzitetom u Berlinu i Tehničkim univerzitetom u Berlinu na petomesečnu Međunarodnu parlamentarnu stipendiju (IPS) u Berlin.

Stipendija IPS je namenjena visokokvalifikovanim i politički zainteresovanim mladim ženama i muškarcima, koji imaju volju da aktivno i odgovorno učestvuju u kreiranju demokratske budućnosti svoje zemje.

Nemački Bundestag, parlament SR Nemačke, mladim ljudima pruža mogućnost da u toku 15-nedeljnog angažmana kod jednog od članova Bundestaga upoznaju nemački parlamentarni sistem i politički proces donošenja odluka, kao i da stiču praktična iskustva u oblasti parlamantarnog rada.

Stipendiste će izabrati nezavisna izborna komisija Nemačkog Bundestaga.

Uslovi:
- srpsko državljanstvo
- završen fakultet
- vrlo dobro poznavanje nemačkog jezika
- da kandidat nije stariji od 30 godina na početku stipendije

Stipendija:
- 450 eura mesečno
- besplatan smeštaj
- troškovi osiguranja i putni troškovi

Krajnji rok podnošenja prijava: 30. juni.

Više informacija možete naći na poleđini ovog papira odn. dobiti od Ambasade SR Nemačke ili na sledećoj
internet adresi: www.bundestag.de/ips

Plakat (pdf: 585KB)