Početna > Vesti >

Adriana Stojanović, studentkinja našeg Odseka za anglistiku,  među najboljim poznavaocima gramatike engleskog  jezika u svetu

Povodom proslave 25 godina svog prestižnog udžbenika English Grammar in Use  Cambridge University Press organizovao je svetsko on-lajn takmičenje u poznavanju gramatike engleskog jezika. Na takmičenju koje je održano od 1. aprila do 30. juna učestvovalo je preko 8000 učesnika,. Adriana Stojanović , studentkinja anglistike Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, plasirala se među najboljih šest takmičara i time osvojila dvonedeljni kurs engleskog jezika na Univerzitetu u Kembridžu u Velikoj Britaniji od 29. avgusta do 11. septembra.
Opisujući takmičenje Adriana kaže:  „Bilo je važno uraditi što veći broj pitanja tačno, i za što kraće vreme. Moje vreme bilo je 7 minuta i 23 sekunde, a svi odgovori su bili tačni, što me je učinilo jedinim predstavnikom Istočne Evrope i jednim od najboljih gramatičara engleskog jezika u svetu. Izuzetno mi je drago što će, zahvaljujući meni, upravo Srbija predstavljati Istočnu Evropu u Kembridžu. Pokazali smo i u svetu da Filozofski fakultet  ima velike talente i znanje i to je zaista neprocenjivo.“