Početna > Vesti>

F E L H Í V Á S

9. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia

Újvidék, 2010. november 26-28.

________________________________________________________________

A Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium 2010 novemberében Újvidéken, az Újvidéki Egyetem Technológiai Karán megrendezi a
   9. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferenciát, melynek top-témája a Duna.
A Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium 2002 óta minden évben megszervezi a Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferenciát az Újvidéki Egyetem valamelyik karán.
A VMTDK Kárpát-medencei hatókörű, magyar nyelvű tudományos diákköri mozgalom, amelyben évente mintegy 100 hallgató és 100 mentor vesz részt új kutatási eredményeivel. (2002, I. VMTDK, Szabadka, 56 kutató; 2003, II. VMTDK, Újvidék, 76 kutató; 2004,  III. VMTDK, Zenta, 82 kutató; 2005, IV. VMTDK, Szabadka, 98 kutató; 2006, V. VMTDK, Újvidék, 97 kutató; VI. VMTDK, Újvidék, 82 kutató; 7. VMTDK, Újvidék, 104 résztvevő, 8. VMTDK 110 résztvevő).

A VMTDK célja:

• folyamatos tudományos és művészeti fórumot teremteni
  • tervszerűbbé tenni a vajdasági elitképzést
  • serkenteni a felsőoktatási diáktudományos és művészeti kutatómunkát
  • ösztönözni a kiváló egyetemi hallgatók tudományos igényű, innovatív tevékenységét
  • bővíteni a szakmai képzési és önképzési lehetőségeket
  • hozzájárulni a fiatalok társadalmi érvényesüléséhez
  • fellendíteni a vajdasági magyar tudományos és művészeti közéletet.

A VMTDK nemzetközi, közép-európai jellegét a Kárpát-medence minden régiójából érkező  résztvevők biztosítják.
A tanácskozás nyelve magyar. A rendezvény a magyar szaknyelv igényes használatára, közéleti gyakorlására ösztönöz.
A VMTDK-án minden előadott dolgozat szerzője és témavezetője oklevelet kap.
A kuratórium a korábbi VMTDK-kon felmutatott kimagasló tudományos ill. művészeti eredmények alapján odaítéli a Kristálygömb Díjat, a nemzetközi tudományos bizottság pedig kihirdeti a szekcióelsőket.
A konferenciára megjelenik a háromnyelvű rezümékötet.
A konferencia 2010. november 26-án, pénteken este kezdődik a művészeti előprogramokkal, majd szombaton egész nap plénumban és szekciókban folyik a munka, amit este a TDK-buli zár.
Minthogy 2010-ben az Újvidéki Egyetem a Duna Rektori Konferencia elnöklője, a 9. VMTDK top-témája a DUNA!

Benevezési szabályok
A részvétel feltétele olyan diáktudományos/művészeti tevékenységet dokumentáló magyar nyelvű pályamunka (dolgozat, előadás, alkotás stb.), amely önálló tudományos kutatásokra, ill. művészeti koncepcióra épül.
A VMTDK-ra 26 éven aluli, itthon vagy Magyarországon tanuló vajdasági egyetemi hallgatók és kutatók jelentkezhetnek.
Külön kategóriában 26-30 év közötti kutatók is benevezhetnek.
Korlátozott számban tudunk fogadni jelentkezőket a Kárpát-medence más régióiból is.

A konferencia szekciói:

• élő természettudományok
  • élettelen természettudományok
  • műszaki tudományok
  • társadalomtudományok
  • humán tudományok
  • művészetek

A benevezés módja és feltételei:

REGISZTRÁCIÓ: Készíts féloldalas, kulcsszavakkal ellátott magyar, angol és
szerb REZÜMÉT  a www.vmtdk.edu.rs webcímen megadott minta szerint, majd regisztrálj és töltsd fel a rezüméid!
HATÁRIDŐ: 2010. október 10.! (A szerb rezümét csak a vajdasági hallgatóktól várjuk.)

DOLGOZAT: A TDK-dolgozatot legkésőbb 2010. november 25-ig töltheted fel a
honlapon (www.vmtdk.edu.rs) kialakított profilodon.

A dolgozat formai követelményei: MS Word dokumentum, 6-16 A4
oldalas terjedelemben, 12-es méretű Times New Roman betűkészletet és 1,5-es
sorközt használva! A terjedelmi megkötéseket kérjük pontosan betartani!
(Javasolt fájlnév: szerző vezetékneve+DOL)

PREZENTÁCIÓ: Szóbeli prezentációd 10-12 perces legyen, amit majd 3-5 perces vita követ. A prezentációhoz rendelkezésre álló segédeszközök: projektor és laptop.

Cím:
Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium