Početna > Vesti>

Obeleženo 56 godina Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

U subotu, 27. novembra 2010. godine svečano je obeležena 56. godišnjica Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu. Proslavu je obeležila svečana dodela magistarskih diploma u kino-sali Fakulteta kao i ispraćaj penzionera. Nakon svečanosti, Fakultet je ugostio šefove i zamenike šefova odseka i sve prisutne na zajedničkom ručku.

Filozofski fakultet osnovan je 1. decembra davne 1954. godine kao prvi fakultet u Novom Sadu i time postao alma mater Univerzitetu u Novom Sadu koji nastaje četiri godine kasnije. Filozofski fakultet je danas jedni državni fakultet u Vojvodini i drugi po veličini u Srbiji, realizuje 42 akreditovana studijska programa na tri nivoa studija, ima preko 4000 studenata i preko 400 zaposlenih.