Početna >
„DOBRODOŠLI U NEMAČKU 2009“
Konkurs za društveno aktivne studente druge, treće i četvrte godine fakulteta

Ambasada Savezne Republike Nemačke u Beogradu i Evropski pokret u Srbiji raspisali su konkurs „Dobrodošli u Nemačku“ za 60 društveno aktivnih studenata druge, treće i četvrte godine fakulteta univerziteta u Srbiji, koji do sada nisu putovali u inostranstvo ili boravili u nekoj zemlji članici EU. Pobednici na konkursu će imati priliku da provedu dve nedelje u studijskoj poseti Nemačkoj i upoznaju njene političke, ekonomske i kulturne osobenosti.

OSNOVNI KRITERIJUMI na osnovu kojih će žiri izvršiti selekciju studenata su:

1. Prijave mogu podneti isključivo državljani i državljanke Republike Srbije
2. Društveni aktivizam kandidata - humanitarni ili volonterski rad, članstvo ili saradnja sa nevladinim organizacijama, sindikatima, političkim partijama (kandidat-kandidatkinja podnosi pismo preporuke ili neki drugi dokument kojim potvrđuje svoj angažman)
3. Da su studenti druge, treće ili četvrte godine fakulteta (kandidat podnosi potvrdu o upisu godine)
4. Uspeh studenta-studentkinje:
      - Prosečna ocena 8 i više (kandidat podnosi original potvrdu o položenim ispitima i prosečnoj oceni)
      - Dužina studiranja
5. Znanje stranog jezika – znanje engleskog je obavezno, a znanje nemačkog će predstavljati prednost

Prioritet će imati oni kandidati koji do sada nisu putovali u inostranstvo ili nemaju pasoš.

Prijavni formular, uputstvo za konkurisanje i dodatne informacije o konkursu svi zainteresovani kandidati mogu preuzeti sa web site-a projekta: www.dobrodosliunemacku.org.

Konkurs je otvoren od 30. juna do 03. septembra 2009. godine.

Prijave se šalju isključivo poštom na adresu:
Evropski pokret u Srbiji
Za konkurs „Dobrodošli u Nemačku“
Kralja Milana 31/II
11 000 Beograd

Tokom septembra, 100 studenata će biti pozvano na razgovor nakon čega će biti odabrano 60 najboljih koji će putovati sredinom oktobra i sredinom novembra 2009. godine u dve grupe po 30.

Projekat se realizuje uz podršku Saveznog ministarstva za privrednu saradnju i razvoj (BMZ), Ministarstva inostranih poslova, državne kancelarije pokrajine Bavarske, Nemačke organizacije za tehničku saradnju (GTZ), Bavarskog Univerzitetskog centra za srednju, istočnu i južnu Evropu (BAYHOST) i nemačkih političkih fondacija FES, KAS, HBS, FNS, HSS.

Srdačan pozdrav,
Evropski pokret u Srbiji