Početna >

ERASMUS MUNDUS EXTERNAL COOPERATION WINDOW Basileus

Balkans Academic Scheme for the Internationalisation of Learning in cooperation with EU universities

www.basileus.ugent.be

Novi konkursni rok za mobilnost u školskoj 2009/2010. godini [rok 12. oktobar 2009.]

Napomena:
molimo da posebno obratite pažnju na tabelu raspoloživih stipendija za školsku 2009/2010. na EU univerzitetima (Overview of available scholarships per EU university for this call.).

Basileus je jedan od EM ECW programa odobrenih od strane Evropske komisije koji obezbeđuje finansiranje akademske mobilnosti iz zemalja Zapadnog Balkana u zemlje EU i obrnuto. Partnerstvo u okviru Basileus projekta obuhvata 8 EU univerziteta i 12 univerziteta iz regiona Zapadnog Balkana. Projekat se finansira iz programa Evropske komisije Erasmus Mundus External Cooperation Window Programme i predstavlja prvi projekat mobilnosti u regionu ovog obima.

Za koga je otvoren projekat BASILEUS?
Studenti i osoblje svih partnerskih univerziteta, kako iz zemalja Zapadnog Balkana tako i zemalja EU, kao i građani druge nacionalnosti iz zemalja  - učesnica sa Zapadnog Balkana, mogu se prijaviti za za stipendije na sledecim nivoima:

Osnovne studije: mobilnost u trajanju od 6, 10 ili 34 meseca
Diplomske akademske studije - master: mobilnost u trajanju od 6, 10 ili 22 meseca
Doktorske studije: mobilnost u trajanju od 6, 10 ili 34 meseca
Postdoktorske studije: mobilnost u trajanju od 10 meseci
Nastavno osoblje (nastava, obuka, istraživanje, rad na projektu) : mobilnost u trajanju od 1 meseca

Kada se prijaviti?
MOLIMO VAS DA REDOVNO PROVERAVATE VEB STRANICU WWW.BASILEUS.UGENT.BE KAKO BISTE BILI INFORMISANI O NOVOSTIMA, POZIVIMA I ROKOVIMA ZA PRIJAVU.

- Konkurs za mobilnost u školskoj 2009/2010. godini (završen 15. marta 2009.)
- Opšte informacije o projektu Basileus iz 2008. godine
- Informacije koje se odnose na Univerzitet u Novom Sadu
- Šta predstavlja program Erasmus Mundus External Cooperation Window -  EM ECW?
- Prezentacija projekta Basileus

KONTAKT-OSOBE: