Početna >

Endrua Dejvidsona

Filozofski fakultet, sala 87/II
29. oktobar 2009. u 14.00 časova

ENDRU DEJVIDSON (ANDREW DAVIDSON)

Endru Dejvidson (1969) rođen u Pinavi, Manitoba, Kanada, diplomirao je englesku književnost na Univerzitetu Britanske Kolumbije 1995. Četiri godine kasnije seli se u Japan gde je radio kao nastavnik. Nakon što se vratio u Kanadu 2004. godine, nastavlja da radi veb-prezentacije za svog poslodavca iz Japana. Dejvidson živi u Vinipegu, Manitoba.

Prva knjiga Poslednji anđeo (The Gargoyle) rezultat je njegovog sedmogodišnjeg rada i istraživanja. Izdavačka prava su prodata 2006. godine kanadskoj izdavačkoj kući "Random House Canada", a zatim i američkom izdavaču "Doubleday" i britanskom izdavaču "Canongate".

Prvo izdanje knjige je izašlo u avgustu 2008. godine. Iste godine knjiga se našla na listi bestselera "Njujork Tajmsa" i postaje bestseler u Kanadi. Prestižni književni klub "Richard and Judy" u Velikoj Britaniji svrstava je u najbolje knjige te godine. Prevodilačka prava su prodata za izdanja na 29 jezika, uključujući i srpski jezik.

Izdavačka kuća "Alnari" objavila je ovu knjigu na srpskom jeziku.

"Kada se upustite u čitanje ove nesvakidašnje ljubavne priče, teško da ćete moći da joj odolite." (Publishers Weekly)