O Centru
   Cenovnici i način plaćanja
   Kontakt i prijava

Početna > Fakultet > Centar za jezike >
Informacije o načinu prijave i raspoređivanju studenata na strani jezik po izboru

Osim studenata koji se upisuju na studijski program Francuski jezik i književnost, svi drugi kandidati treba da prilikom upisa popune prijavu za izbor stranog jezika bez obzira na to da li nastavu iz predmeta Strani jezik – predmet po izboru prate od prve, druge ili treće godine studija. Studenti koji imaju i drugi strani jezik kao izborni premet o svome izboru će se izjasniti tokom studija, o čemu će biti blagovremeno obavešteni putem studentskog servisa Fakulteta.

Prilikom popunjavanja prijave za strani jezik po izboru, uz lične podatke, student treba da u prazna polja prijave obavezno upiše imena više jezika, uglavnom njih pet, i to redosledom koji odgovara njegovim željama. Obavezno navođenje više jezika je neophodno kako bi se lakše formirale nastavne grupe. Fakultet je obavezan da svakom svom studentu obezbedi nastavu iz nekog od stranih jezika, ali zbog ograničenja u pogledu broja nastavnika i raspoloživog prostora za svaki strani jezik se formiraju kvote. Popunjavanje kvota se vrši prema redosledu izbora studenata i uspehu na prijemnom ispitu. Zbog toga je izuzetno važno da studenti navedu traženi broj jezika odgovarajućim redosledom. Ako su za sve navedene jezike kvote već popunjene, student će biti raspoređen na jezik na kojem je upisna kvota slobodna. Na koji od prijavljenih jezika je raspoređen student može saznati na sajtu Fakulteta, najkasnije do 1. oktobra.

Svaki student je dužan da pristupi klasifikacionom testu koji se za sve jezike organizuje u prvoj radnoj nedelji u oktobru. Obaveštenje o vremenu i učionici gde će se obaviti ovaj test student može potražiti na internetskoj stranici Fakulteta, najkasnije do 1. oktobra, ili će ga dobiti na prijemu studenata prve godine.

Prilikom navođenja jezika, treba znati da se za Engleski jezik – predmet po izboru ne organizuje nastava za početni nivo (A1). Osim toga, student ne može kao strani jezik po izboru birati svoj maternji jezik, kao ni jezik koji studira ili koji je obavezan na datom studijskom programu.

Nastavu iz izabranog jezika, odnosno jezika na koji je raspoređen, student je dužan da prati 4 semestra, naravno, ako je ovakvo trajanje nastave predviđeno odgovarajućim studijskim programom.

Studenti ponovci i oni koji se tokom studija nisu blagovremeno registrovali za praćenje nastave iz odgovarajućeg stranog jezika dužni su da Centru za jezike podnesu obrazloženu molbu sa napomenom da ih Centar rasporedi na odgovarajući strani jezik. U ovom slučaju student može biti raspoređen samo na onaj jezik na kojem u datom trenutku ima raspoloživih mesta. Informacije o vremenu prijema datih molbi student može potražiti pod NAJNOVIJE VESTI.