Početna > Vesti>

Prezentacija programa mobilnosti Global UGRAD

12. novembar, sala 30/I, 13h

Global UGRAD program razmene za Srbiju i Crnu Goru nastavlja s dodelom punih stipendija akademski uspešnim i društveno aktivnim studentima u Srbiji i CrnojGori. Ovo je osma generacija studenata koji će zahvaljujući sredstvima obezbeđenim od strane Američke vlade i Odeljenja za obrazovanje i kulturu, uz podršku Američke ambasade u Beogradu i World Learning organizacije, provesti godinu dana na nekom od američkih univerziteta gde će pohađati nastavu u okviru osnovnih studija, učestvovati u vannastavnim aktivnostima, volontirati, sticati praktična iskustva i predstavljati svoju zemlju kroz raznosvrsne kulturne aktivnosti. Po povratku u Srbiju, studenti nastavljaju studije na svojim matičnim univerzitetima i fakultetima. Sedam generacija je u okviru nekadašnjeg FORECAST Exchange programa, a sadašnjeg Global UGRAD programa, upoznalo američku kulturu i način studiranja iz sasvim novog ugla i steklo mnoga međunarodna prijateljstva, što ih je u još većoj meri načinilo građanima globalne zajednice sveta.

Krajnji rok za podnošenje prijave je 25. decembar 2013. godine.
Više informacija možete pronaći na stranici i na linku:

Kontakt osoba:
Snežana Mijatović